Za co bierzemy 1.000 złotych, skoro sąd rejestrowy z urzędu ma obowiązek wykreślenia spółki?

Przepis ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym jest jasny! Jakie są ku temu przesłanki? To Sąd Rejestrowy ma obowiązek -wykreślenie „martwej” spółki z rejestru przedsiębiorców bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego. Możesz wobec tego zadać sobie pytanie:
Za co chcemy od Ciebie 1.000 złotych, skoro sąd i tak ma zrobić to z urzędu? Innymi słowy – co takiego robimy, że warto zapłacić nam 1.000 złotych?

Po pierwsze…


…musisz wiedzieć, że Sądy Rejestrowe są tak przysypane bieżącą pracą, że bez wniosku o „działanie z urzędu” raczej nie powinieneś liczyć na to, że sąd zainteresuje się Twoją spółką. Jeśli jednak tak się stanie, to raczej nie po to, żeby ją wykreślić bez likwidacji i pozbawić Cię kłopotu, a po to żeby wymierzyć jakąś grzywnę za niespełniania obowiązków. Dlatego w pierwszym kroku analizujemy sytuacje spółki pod kątem przesłanek do jej wykreślenia bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego. Następnie inicjujemy działanie sądu odpowiednim wnioskiem.

Weryfikacja przesłanek do wykreślenia spółki z rejestru bez likwidacji wiąże się z tym, że musimy najczęściej pozyskać odpowiednie informacje z sądu rejestrowego, a następnie dokonać ich analizy. Odpowiednie przygotowanie wniosku to natomiast indywidualne podejście do sprawy oraz pomyślenie nad odpowiednimi dowodami, które pokażą, że spółka nie prowadzi działalności i nie ma zbywalnego majątku. Od tego w jaki sposób przygotujemy wniosek zależy w dużej mierze jego skuteczność. Te czynności wymagają osobistego zaangażowania prawnika.

wykreślenie spółki

Po drugie…


…powinieneś także wiedzieć, że Sąd Rejestrowy nie lubi wniosków, które dokładają mu pracy. Dlatego szuka sposobów na to, żeby wniosek o „działanie z urzędu” jak najszybciej załatwić i zapomnieć. Sposobów na to jest co najmniej kilka. Pomimo, że często nie mają one nic wspólnego z działaniem w granicach prawa, to jednak się dzieją. Więcej o tym możesz poczytać na naszym wpisie: Co robi Sąd Rejestrowy z wnioskiem o wykreślenie spółki z urzędu?.

W ramach naszego wynagrodzenia walczymy o przygotowany przez nas wniosek, żeby zapewnić mu skuteczność! Zatem jeśli sąd rejestrowy wydał niekorzystną decyzję w sprawie Twojej spółki, możesz mieć pewność, że ją przeanalizujemy.
Jeśli będą do tego podstawy to złożymy odpowiedni środek zaskarżenia. Jeśli sąd będzie miał jakieś wątpliwości – postaramy się je rozwiać z korzyścią dla Twojej sprawy. Ponadto będziemy sprawdzali co jakiś czas czy sąd rejestrowy nie zapomniał o naszym wniosku. W razie konieczności będziemy przypominali o tym, żeby jednak się nim zajął.

Możesz nam wierzyć lub nie, ale propozycja honorarium w wysokości 1.000 złotych za te czynności to prawdziwa okazja. Możemy zaproponować taką cenę wyłącznie dlatego, że mamy doświadczenie i wypracowane procedury dla tego typu spraw.

wykreślenie spółki

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Kliknij gwiazdki, aby ocenić!

Średnia ocena: 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten artykuł.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Potrzebujesz pomocy lub porady adwokata?

Szukasz pomocy prawnej przy likwidacji lub upadłości swojej spółki?

Dzwoniąc na numer (+ 48) 535 954 779 dodzwonisz się bezpośrednio do adwokata Krzysztofa Lamparskiego z którym będziesz mógł omówić swoją sprawę!