Wzór wezwania wierzycieli do zgłaszania wierzytelności przy likwidacji spółki

Jednym z ważnych elementów procesu likwidacji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest wezwanie wierzycieli spółek do zgłoszenia wierzytelności w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Wzór wezwania wierzycieli na końcu artykułu!

Gdzie i jak ogłosić wezwanie wierzycieli do zgłaszania wierzytelności przy likwidacji spółki?


Wezwanie takie zamieszczają w Monitorze Sądowym i Gospodarczym likwidatorzy po zgłoszeniu otwarcia likwidacji do KRS. Po nim następuje czas wyczekiwania i ewentualnego przyjmowania zgłoszeń wierzytelności. Zgłoszone wierzytelności będzie trzeba zaspokoić lub zabezpieczyć w dalszych czynnościach likwidacyjnych. (Pod warunkiem że jest taka finansowa możliwość.)

Do złożenia wniosku o opublikowanie ogłoszenia w MSiG służy formularz MSIG-M1. Trzeba do niego dołączyć treść ogłoszenia oraz dowód uiszczenia opłaty za ogłoszenie.

Opłata za ogłoszenie wezwanie wierzycieli do zgłaszania wierzytelności przy likwidacji spółki


Za ogłoszenie pobierana jest opłata która naliczana jest opłata w wysokości 0,70 zł za każdy znak od każdego znaku w takim ogłoszeniu. Średnio całościowy koszt takiego ogłoszenia to około 300 złotych.

Opłaty dokonuje się na rachunek Ministerstwa Sprawiedliwości (Al. Ujazdowskie 11, 00-950 Warszawa) o numerze: 77 1010 1010 0400 1922 3100 0000. Aktualność numeru rachunku warto zawsze wcześniej sprawdzić.

Uwaga! Lifehack stosowany przez najlepsze kancelarie prawne zajmujące się likwidacją spółek. (zwłaszcza jeśli zależy Ci na czasie!) Przed samodzielnym wykonaniem opłaty warto poprosić o wcześniejszą wycenę ogłoszenia. Zrobi to dla Ciebie Punktu Przyjmowania Ogłoszeń przy sądzie rejonowym. Może to znacznie przyspieszyć cały proces likwidacji spółki z o. o. – za niska opłata spowoduje, że zostaniesz wezwany do jej uzupełnienia, a wymiana korespondencji w tym temacie przedłuży proces likwidacji o co najmniej miesiąc. Szkoda na to czasu!

Wzór wezwania wierzycieli do zgłaszania wierzytelności


A teraz samo słodkie – przedstawiamy wór wezwania wierzycieli do zgłaszania wierzytelności, z którego możecie korzystać pełnymi garściami.

WZÓR WEZWANIA WIERZYCIELI DO ZGŁASZANIA WIERZYTELNOŚCI

Zgromadzenie Wspólników spółki DO LIKWIDACJI Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu uchwałą z dnia 21.05.2021 r. postanowiło rozwiązać spółkę i postawić ją w stan likwidacji. W związku z powyższym wzywa się wierzycieli spółki DO LIKWIDACJI Sp. z o.o., aby zgłosili swe wierzytelności w terminie 3 miesięcy od daty ogłoszenia. Zgłoszenia przyjmowane są w siedzibie spółki pod adresem: ul. Spółkowa 3/4, 61-001 Poznań.

likwidator Profesjonalus Likwidatorus

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Kliknij gwiazdki, aby ocenić!

Średnia ocena: 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten artykuł.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Potrzebujesz pomocy lub porady adwokata?

Szukasz pomocy prawnej przy likwidacji lub upadłości swojej spółki?

Dzwoniąc na numer (+ 48) 535 954 779 dodzwonisz się bezpośrednio do adwokata Krzysztofa Lamparskiego z którym będziesz mógł omówić swoją sprawę!