Sukcesy zespołu WWW.LIKWIDACJASPOLKI.COM

Ten wpis będzie trochę inny, zupełnie pozbawiony merytorycznego wkładu. Nie będziemy pisali o niuansach związanych z likwidacją spółek, upadłościami czy innymi prawnymi aspektami, którymi zajmujemy się na co dzień. Zamiast tego chcemy się pochwalić kilkoma niedawnymi sukcesami, jakie osiągnął zespół www.likwidacjaspolki.com dla naszych klientów. Mamy nadzieję, że dzięki temu wlejemy w serca osób niezdecydowanych nadzieję i przekonanie, że warto wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić porządek w swoich spółkach.

Kilkanaście tysięcy umorzonych grzywien z KRS


Ostatnio niemal każdego tygodnia otrzymujemy z sądów rejestrowych w całej Polsce postanowienia o umorzeniu względem naszych klientów prowadzonych względem nich postepowań przymuszających i umorzeniu wymierzonych grzywien. Dzięki temu nasi klienci nie muszą płacić grzywien, nie muszą obawiać się komornika, a zaoszczędzone środki mogą przeznaczyć na inne cele. Nasze wnioski o umorzenie grzywien KRS są uwzględniane przez sąd rejestrowy w Poznaniu, Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Szczecinie, Łodzi i innych miast w całej Polsce.

O skuteczności niech świadczy postanowienie Sądu Rejonowego Poznań – Nowe Miasto w Poznaniu, gdzie umorzono grzywny względem naszej klientki już po dwóch tygodniach od złożenia przez nas wniosku w tym zakresie.

Wygrane sprawy o rozwiązanie spółki z urzędu bez likwidacji


Jako sukces traktujemy także skutecznie wniesione zażalenia od niekorzystnych dla naszych klientów rozstrzygnięć sądowych, które odmawiają wykreślenia spółek z rejestru bez likwidacji. Postępowania te są prowadzone przez sąd rejestrowy z urzędu, jednak inicjuje je nasz wniosek i dzięki temu mamy prawo wnieść zażalenie, jeśli nie jesteśmy zadowoleni z rozstrzygnięcia.

Z taką sytuacją mamy do czynienia wcale nie rzadko. Z naszych doświadczeń wynika, że sąd rejestrowy z uwagi na nakład pracy, jeśli tylko znajdzie podstawę do niedokonywania wykreślenia spółki z urzędu, to tego nie robi. Podobnie było w przypadku naszego klienta. Po przekonaniu sądu, że należy wszcząć postępowanie o rozwiązanie spółki bez likwidacji do sądu wpłynęło pismo ZUS ze sprzeciwem przed rozwiązaniem spółki. To standardowa procedura ZUS i US, jeśli spółka ma niespłacone należności. Wobec tego sprzeciwu sąd rejestrowy umorzył postępowanie uznając sprzeciw ZUS za uzasadniony interes.

Według nas decyzja sądu była całkowicie nieprawidłowa. Nie dość, że ZUS wniósł sprzeciw całkowicie nieumotywowany, to jeszcze wprost istnieje przepis prawa, który mówi, że istnienie długów spółki nie sprzeciwia się rozwiązaniu spółki bez likwidacji i wykreśleniu jej z KRS. Po złożeniu zażalenia Sąd Okręgowy w Poznaniu wypunktował zarówno ZUS jak i sąd I instancji. Wskazał, że ZUS jako wierzyciel w żaden sposób nie wykazał, a nawet nie uprawdopodobnił swojego uzasadnionego interesu, który sprzeciwiałby się wykreśleniu spółki z KRS. W efekcie rozstrzygnięcie sądu I instancji uznał za nieprawidłowe i je uchylił w całości.

Szybkie i udane postępowania likwidacyjne


W końcu coś co stanowi naszą podstawową działalność – postępowania likwidacyjne spółek. Prowadzimy je kompleksowo, profesjonalnie i co najważniejsze skutecznie.

W tym zakresie trzeba być bardzo cierpliwym, bowiem postępowania o likwidację spółek kapitałowych trwają prawie rok, a spółek osobowych ponad pół roku. Prowadzimy też postępowania o likwidację fundacji i stowarzyszeń, uwzględniając specyfikę tego rodzaju podmiotów.

Niemniej możemy pochwalić się efektami także w tym zakresie.

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Kliknij gwiazdki, aby ocenić!

Średnia ocena: 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten artykuł.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Potrzebujesz pomocy lub porady adwokata?

Szukasz pomocy prawnej przy likwidacji lub upadłości swojej spółki?

Dzwoniąc na numer (+ 48) 535 954 779 dodzwonisz się bezpośrednio do adwokata Krzysztofa Lamparskiego z którym będziesz mógł omówić swoją sprawę!